Hershey Atlantic Final

Licensed to Athletics New Brunswick Champ. Meet
                                          Hy-Tek's Meet Manager 7/3/04 09:59 PM
                        Hershey Atlantic Final - 7/3/04                       
                            Hershey Atlantic Final                            
                                  Memramcook                                  
                                    Results                                   
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hantsport  'A'                                    1:26.09    1:15.40 
     1) McLellan, Hannah 10             2) Gnemmi, Margaret 10           
     3) Forrest, Hannah 10              4) Ellis, Katie 9                
  2 Team One  'A'                                     1:17.13    1:23.42 
     1) Homan, Megan 9                  2) McFarlane, Sarah 9            
     3) Pearson, Stephanie 9            4) Belding, Taylor 10            
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Team One  'A'                                     1:05.32    1:07.29 
     1) Britton, Rebekah 11             2) Devinney, Mariah 11           
     3) Sheridan, Katie 11              4) Pickard, Vanessa 11           
  2 Bridgewater  'A'                                  1:13.63    1:11.43 
     1) Adams, Olivia 9                 2) Silver, Stephanie 10          
     3) Pitman, Olivia 12               4) Adams, Meghan 10              
  3 Hantsport  'A'                                    1:06.88    1:11.49 
  4 Team Six  'A'                                     1:00.98    1:12.39 
     1) Parsons, Morgan 11              2) Barton, Rebecca 12            
     3) Gould, Lauren 11                4)                               
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Team One  'A'                                                1:00.49 
 
Girls 9-10 50 Meter Dash 9 & 10 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Baine, Gabrielle          10 SACK                   11.40       8.06   1
  2 Brown, Taylor             10 Fredericton             8.45       8.31   2
  3 Wright, Rachel            10 TRU                     8.70       8.58   1
  4 Murray, Emily              9 Riverview               8.53       8.85   2
  5 Wade, Grace                9 Moncton                 8.60       9.08   2
  6 Homan, Megan               9 Sussex                  8.65       9.22   2
  7 Bruce, Katelyn             9 Boisetown               8.69       9.49   2
 
Girls 9-10 100 Meter Dash 9 & 10 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kelly, Erin               10 Saint John             16.09      15.83   2
  2 Newman, Monica            10 Saint John             16.24      16.15   2
  3 Wright, Rachel            10 TRU                    16.82      16.20   2
  4 Brown, Taylor             10 Fredericton            16.55      16.48   2
  5 Wade, Grace                9 Moncton                16.75      16.52   2
  6 Davidson, Chelsea          9 Riverview              16.70      16.75   2
  7 Duffley, Mariah           10 Kiersteadville         17.21      17.44   2
  8 Smith, Kalie               9 Fredericton                       17.86   1
  9 Ellis, Katie               9 HANT                              19.30   1
 10 Gnemmi, Margaret          10 HANT                   20.56      21.16   1
 11 McLellan, Hannah          10 HANT                   20.85      21.18   1
 
Girls 9-10 Long Jump 9 & 10 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wright, Rachel            10 TRU                    1.77m      2.05m 
  2 Clarke, Laura              8 Fredericton            1.61m      1.80m 
  2 Black, Brittany            9 Newburg                1.61m      1.80m 
  4 Duffley, Mariah           10 Kiersteadville         1.58m      1.78m 
  5 Wade, Grace                9 Moncton                1.59m      1.75m 
  6 Adams, Meghan             10 BR                     1.70m      1.70m 
  6 Smith, Kalie               9 Fredericton            1.56m      1.70m 
  8 Silver, Stephanie         10 BR                     1.50m      1.63m 
  9 Adams, Olivia              9 BR                                1.42m 
 10 Lynch, Brittany           10 HANT                   1.42m      1.39m 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash 11 & 12 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Parsons, Morgan           11 Murray Corner          14.00      13.86   2
  2 Gould, Lauren             11 Fredericton            14.34      14.13   2
  3 Wagar, Melanie            12 PORT                   14.18      14.28   2
  4 Arsenault, Emily          10 Moncton                14.68      14.71   2
  5 Vincent, Emily            12 Apohaqui               15.42      15.18   1
  6 Pickard, Vanessa          11 Riverview              15.87      15.67   1
  7 Leverman, Jessica         12 HRM                    15.75      15.77   1
  8 Reid, Julia Raye          12 RJ                     16.52      16.00   1
  9 Crandlemire, Megan        12 Mount Pleasant         15.44      16.27   1
 
Girls 13-14 100 Meter Dash 13 & 14 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Patterson, Robin          14 DART                   13.75      13.18   2
  2 Sanipass, Samantha        14 Big Cove               14.25      13.84   2
  3 Stickney, Jessica         12 HRM                    14.11      14.06   2
  4 Ferris, Jennifer          13 Riverview              14.31      14.39   2
  5 Neugler, Sarah            14 TRU                    15.04      14.56   1
  6 McDonald, Rachelle        13 Saint John             14.23      14.74   2
  7 MacPherson, Sarah         13 Keswick Ridge          14.47      14.86   1
  8 Adeniyi, Toni             13 Keswick Ridge          14.11      15.10   2
  9 Jorgensen, Maia           14 Unattached             14.95      15.20   1
 10 Belliveau, Stephanie      12 Shediac                           16.58   1
 
Girls 13-14 1600 Meter Run 13 & 14 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Germain, Kaylea           12 Norton               5:31.50    5:20.16 
  2 Frost, Lydia              13 Bocabec                         5:36.10 
  3 MacPherson, Sarah         13 Keswick Ridge        5:40.85    5:41.60 
  4 Magee, Amanda             12 Moncton              6:13.50    6:02.44 
  5 Frost, Nadine             13 Bocabec                         6:04.55 
 
Girls 13-14 Shot Put 13 & 14 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Neugler, Sarah            14 TRU                 37-10.75  142-01.00 
  2 Sanipass, Samantha        14 Big Cove            40-06.75  124-01.00 
  3 Brown, Blaire             13 Bass River          34-07.75  119-03.00 
  4 Belliveau, Stephanie      12 Shediac             68-01.50   73-02.00 
  5 Patterson, Robin          14 DART                85-08.75   72-04.00 
  6 Carey, Kelsey             14 HANT                49-07.75   56-05.00 
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shediac  'A'                                                 1:08.80 
     1) Boudreau, Mathieu 9             2)                               
  2 Hantsport  'A'                                    1:09.72    1:08.83 
     1) Such, Eric 10                   2) Carey, Christian 10           
     3) Carey, Dylan 10                 4) Woodmen, Keating 10           
  3 Truro  'A'                                        1:16.68    1:14.69 
     1) Hunter, Charlie 10              2) Millman, Peter 9              
     3) Hoare, Colby 9                  4) Little, Thomas 10             
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Port Williams  'A'                                1:05.87    1:03.05 
  2 Team One  'A'                                                1:04.97 
     1) Coughlan, Kyle 11               2) Buggie, Jordan 12             
     3) Underhill, Jesse 12             4)                               
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Team One  'A'                                       57.13      56.53 
     1) Bouchard, Jason 13              2) Cleghorn, Jonathan 14         
     3) Gillan, Seth 13                 4)                               
  2 Hantsport  'A'                                    1:00.57    1:01.90 
 
Boys 9-10 50 Meter Dash 9 & 10 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peterson, Jarred           9 McGivney                8.05       7.92   2
  2 Woodmen, Keating          10 HANT                    8.50       7.99   1
  3 Lannan, Matthew           10 PWIL                    8.30       8.19   2
  4 McGraw, Patrick           10 Shediac                 8.30       8.36   2
  5 Connors, Dillon           10 Porter Cove             8.60       8.39   1
  6 Boudreau, Mathieu          9 Shediac                 8.24       8.43   2
  7 Such, Eric                10 HANT                    8.70       8.59   1
  8 Little, Thomas            10 TRU                     8.90       9.14   1
 
Boys 9-10 100 Meter Dash 9 & 10 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 MacLeod, Allan            10 KENT                   14.85      14.49   2
  2 Peterson, Jarred           9 McGivney               15.43      15.42   2
  3 Woodmen, Keating          10 HANT                   17.20      16.15   1
  4 Boudreau, Mathieu          9 Shediac                16.50      16.25   1
  5 Wolfe, Connor             10 Riverview              15.78      16.27   2
  6 Lannan, Matthew           10 PWIL                   16.31      16.48   2
  7 Phillips, Michael         10 Sussex                 16.16      16.68   2
  8 Connors, Dillon           10 Porter Cove            17.08      16.93   1
  9 Millman, Peter             9 TRU                    17.63      17.78   1
 10 D'Eon, Jason              10 DART                   18.73      17.89   1
 
Boys 11-12 100 Meter Dash 11 & 12 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stewart, Blake            12 Salisbury              13.94      13.80   2
  2 Getson, Mitch             11 KENT                   14.52      14.34   2
  3 Morrison, Andrew          12 Unattached             14.73      14.53   2
  4 Nice, Isaiha              12 Saint John             14.65      14.69   2
  5 Buggie, Jordan            12 Renous                 14.78      15.08   2
  6 Coolen, Patrick           12 Fredericton            14.81      15.27   2
  7 Dobbie, Matthew           12 HRM                    15.41      15.49   1
  8 Lannan, Robert            11 PWIL                   15.23      15.64   1
  9 Clarke, Garrett           11 Moncton                14.91      16.15   1
 
Boys 11-12 Long Jump 11 & 12 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Scott           12 Beardsley              1.90m      2.12m 
  2 Horgan, Timothy           11 Riverview              1.89m      2.10m 
  2 Stuart, Alex              12 Riverview              1.88m      2.10m 
  4 Jenkins, Tyler            11 Fredericton                       1.98m 
  5 Wright, Shawn             11 TRU                    1.71m      1.93m 
  5 Kelly, Chris              12 HANT                   1.75m      1.93m 
  7 Scully, Alexander         11 Rexton                 1.81m      1.89m 
  8 Wright, Edward            12 TRU                    1.84m      1.87m 
  9 Gnemmi, Michael           12 HANT                   1.68m      1.74m 
 
Boys 11-12 Shot Put 11 & 12 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Scott           12 Beardsley           40-07.50  149-07.00    10 
  2 Getson, Mitch             11 KENT                24-01.75  135-04.00     8 
  3 Jenkins, Tyler            11 Fredericton                   123-07.00     6 
  4 Hogan, Corey              10 Quarryville         22-07.25  118-05.00     5 
  5 Seyforth, Jacob           12 BR                  20-07.75  109-11.00     4 
  6 Jenkins, Craig            11 Fredericton         14-05.00  105-00.00     3 
  7 Saunders, Nicholas        11 Picadilly           08-06.00   97-02.00     2 
  8 Wright, Shawn             11 TRU                 85-06.00   95-09.00     0.5
  8 Cote, Logan               11 Plaster Rock        14-10.50   95-09.00     0.5
 10 Wright, Edward            12 TRU                 85-06.00   85-00.00 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash 13 & 14 year olds
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kenny, Jordan             14 Moncton                12.52      12.54   2
  2 Gillan, Seth              13 Burton                 13.06      13.12   2
  3 Beals, Fredelle           14 DART                   13.53      13.44   2
  4 Shannon, Andrew           14 Dead Creek             13.58      13.64   1
  5 Higgins, Connor           14 TRU                    13.30      13.75   2
  6 Makepeace, Eric           14 Saint John             13.71      13.77   1
  7 Zinck, Jeremy             14 HANT                   14.30      14.43   1
  8 McGillivary, Benjamin     13 Moncton                14.24      14.73   1
 
Boys 13-14 1600 Meter Run 13 & 14 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stuart, James             14 Riverview            5:46.70    5:18.77 
  2 Little, Nathan            14 TRU                  5:53.13    5:25.15 
  3 Cormier, Edmond           14 Dieppe               5:47.00    5:47.74 
 
Boys 13-14 Shot Put 13 & 14 year olds
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenny, Jordan             14 Moncton             80-06.25  169-10.00 
  2 Makepeace, Eric           14 Saint John          77-01.00  161-08.00 
  3 MacDonell, Mike           13 Saint John          72-07.75  149-04.00 
  4 Higgins, Connor           14 TRU                 40-11.75  146-08.00 
  5 Zinck, Jeremy             14 HANT                37-01.00  117-01.00 
 
           Men - 11 & 12 year olds - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Beardsley                   10        2) Fredericton                 9  
    3) Kentville                    8        4) Quarryville                 5  
    5) Bridgewater                  4        6) Picadilly                   2  
    7) Plaster Rock                 0.50     7) Truro                       0.50

 

YouTube

Registration

Trackie Registration

Click on the runners