Hershey Meet

                
                
 Chebucto Track & Field Team  12:30 PM 6/28/04 Page 1
 Hershey Meet - 6/26/04
 
 Results
 
 
 Girls 9-10 50 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Wright, Rachel 10 TRU 8.70
 2 Davis, Shelby 10 HANT 10.40
 3 Baine, Gabrielle 10 SACK 11.40
 4 Mitchell, Gabrielle 10 SACK 13.10
 
 Girls 9-10 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Wright, Rachel 10 TRU 16.82 2
 2 Auton, Talitha 10 SACK 17.97 1
 3 Mitchell, Abigail 10 SACK 18.74 1
 4 Ellis, Katie 10 HANT 19.28 2
 5 Gnemmi, Margaret 10 HANT 20.56 1
 6 McLellan, Hannah 10 HANT 20.85 1
 7 Baine, Gabrielle 10 SACK 23.99 1
 8 Mitchell, Gabrielle 10 SACK 26.17 1
 
 Girls 11-12 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Wagar, Melanie 12 PORT 14.18
 2 Fairfax, Alana 12 Unattached 14.20
 3 Leverman, Jessica 12 HRM 15.75
 4 Reid, Julia Raye 12 RJ 16.52
 
 Girls 13-14 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Walter, Marissa 14 KENT 13.52
 2 Patterson, Robin 14 DART 13.75
 3 Stickney, Jessica 14 Unattached 14.11
 4 Jorgensen, Maia 14 Unattached 14.95
 5 Neugler, Sarah 14 TRU 15.04
 6 Landry, Murielle 14 KENT 15.05
 7 Topalli, Hafije 13 HRM 16.67
 
 Girls 9-10 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Adams, Meghan 10 BR 36.33 1
 2 Silver, Stephanie 10 BR 38.01 2
 3 Mitchell, Abigail 10 SACK 40.17 1
 4 Auton, Talitha 10 SACK 40.39 1
 5 VanBlarcom, Shyloh 10 HANT 41.55 1
 6 Adams, Olivia 10 BR 41.63 2
 7 Forrest, Hannah 10 HANT 44.09 1
 8 Gnemmi, Margaret 10 HANT 48.60 2
 
 Girls 11-12 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Wagar, Melanie 12 PORT 30.26
 2 Fairfax, Alana 12 Unattached 30.58
 3 Pederson, Kira 12 HANT 33.53
 4 Coady, Hilary 12 AR 34.63
 5 Reid, Julia Raye 12 RJ 35.66
 6 Frank, Amanda 12 HANT 36.97
 7 Deveau, Nicole 12 SACK 41.09
 
 Girls 13-14 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Walter, Marissa 14 KENT 30.06
 2 Pitman, Jennifer 14 BR 30.22
 3 Stickney, Jessica 14 Unattached 30.41
 4 Kerith Gordon 14 Unattached 30.75
 5 Neugler, Sarah 14 TRU 31.75
 6 Landry, Murielle 14 KENT 32.43
 7 Deveau, Sarah 14 SACK 33.48
 
 Girls 9-10 400 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Adams, Meghan 10 BR 1:27.63
 2 Silver, Stephanie 10 BR 1:36.11
 3 Adams, Olivia 10 BR 1:38.57
 4 Lamanque, Rebecca 10 HANT 1:54.50
 
 Girls 11-12 400 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Priske, Morgan 12 NG 1:14.56
 2 Leverman, Jessica 12 HRM 1:17.97
 3 Haworth, Rebecca 12 DART 1:19.40
                
 4 Coady, Hilary 12 AR 1:20.22
 5 Pitman, Olivia 12 BR 1:22.32
 6 Comeau, Dominique 12 Unattached 1:36.61
 
 Girls 11-12 800 Meter Run
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Haworth, Rebecca 12 DART 2:47.40
 2 Priske, Morgan 12 NG 2:58.30
 3 Pitman, Olivia 12 BR 2:59.40
 4 McNeil, Jennifer 12 HRM 3:09.60
 5 Deveau, Nicole 12 SACK 3:28.30
 
 Girls 13-14 800 Meter Run
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Deveau, Sarah 14 SACK 2:42.00
 2 Gordon, Kerith 14 Unattached 2:44.00
 3 Pitman, Jennifer 14 BR 2:46.90
 4 Jorgensen, Maia 14 Unattached 2:52.60
 5 Topalli, Hafije 13 HRM 3:15.60
 
 Girls 9-10 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Wright, Rachel 10 1.77m
 2 Adams, Meghan 10 BR 1.70m
 3 Silver, Stephanie 10 BR 1.50m
 4 Auton, Talitha 10 SACK 1.50m
 5 Adams, Olivia 10 BR 1.44m
 6 VanBlarcom, Shyloh 10 HANT 1.43m
 7 Lynch, Brittany 10 HANT 1.42m
 8 Ellis, Katie 10 HANT 1.40m
 9 Mitchell, Abigail 10 SACK 1.32m
 10 Baine, Gabrielle 10 SACK 1.01m
 11 Mitchell, Gabrielle 10 SACK 0.70m
 
 Girls 11-12 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Fairfax, Alana 12 Unattached 2.04m
 2 Wagar, Melanie 12 PORT 2.00m
 3 Pederson, Kira 12 HANT 1.88m
 4 Haworth, Rebecca 12 DART 1.83m
 5 Coady, Hilary 12 AR 1.79m
 6 Coldwell, Lindsay 12 HANT 1.78m
 7 Pitman, Olivia 12 BR 1.73m
 8 McNeil, Morgan 12 HANT 1.55m
 
 Girls 13-14 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Pitman, Jennifer 14 BR 2.21m
 2 Deveau, Sarah 14 SACK 2.04m
 3 Stickney, Jessica 14 Unattached 2.00m
 4 Jorgensen, Maia 14 Unattached 1.99m
 5 Landry, Murielle 14 KENT 1.90m
 6 Patterson, Robin 14 DART 1.86m
 7 Topalli, Hafije 13 HRM 1.71m
 8 Carey, Kelsey 14 HANT 1.59m
 
 Girls 9-10 Shot Put
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Ellis, Katie 10   16.66m
 2 Davis, Shelby 10 HANT 14.83m
 3 Lynch, Brittany 10 HANT 12.82m
 4 Lamanque, Rebecca 10  12.64m
 
 Girls 11-12 Shot Put
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Leverman, Jessica 12 HRM 37.84m
 2 McNeil, Jennifer 12 HRM 34.23m
 3 Hughes, Lindsay 12 HANT 27.15m
 4 Pederson, Kira 12 HANT 22.86m
 5 Crowell, Jenny 12 HANT 22.83m
 6 Zinck, Jessica 12 HANT 22.12m
 
 Girls 13-14 Shot Put
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Mader, Sarah 14 HRM 46.68m
 2 Neugler, Sarah 14 TRU 42.03m
 3 Patterson, Robin 14 DART 26.13m
 4 Carey, Kelsey 14 HANT 15.13m
 
 Boys 9-10 50 Meter Dash
 =========================================================================================
                
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Lannan, Matthew 10 PWIL 8.30
 2 Woodmen, Keating 10 HANT 8.50
 3 Such, Eric 10 HANT 8.70
 4 Little, Thomas 10 TRU 8.90
 
 Boys 9-10 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 MacLeod, Allan 10 KENT 14.85
 2 Lannan, Matthew 10 PWIL 16.31
 3 Woodmen, Keating 10 HANT 17.20
 4 Millman, Peter 9 TRU 17.63
 5 D'Eon, Jason 10 DART 18.73
 
 Boys 11-12 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Getson, Mitch 12 KENT 14.52 1
 2 Morrison, Andrew 12 Unattached 14.73 2
 3 Reid, Guillaume 12 Unattached 14.96 2
 4 Matheson, Jordan 12 HANT 15.11 1
 5 Lannan, Robert 11 PWIL 15.23 1
 6 Dobbie, Matthew 12 HRM 15.41 1
 7 Wright, Shawn 11 TRU 16.21 1
 8 Morrison, David 12 Unattached 16.24 1
 
 Boys 13-14 100 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Tynes, David 14 DART 12.48 1
 2 Plant, Eric 14 DART 13.09 2
 3 Higgins, Connor 14 TRU 13.30 1
 4 Moores, Jack 14 Unattached 13.52 1
 5 Beals, Fredelle 14 DART 13.53 1
 6 Zinck, Jeremy 14 HANT 14.30 1
 7 Beals, Cordelle 14 DART 14.47 2
 8 Porter, Lucas 14 KENT 14.77 1
 
 Boys 9-10 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 D'Eon, Gregory 10 DART 33.56 2
 2 Little, Thomas 10 TRU 36.30 1
 3 Such, Eric 10 HANT 36.33 1
 4 Urbancic, Gabon 10 PWIL 36.82 1
 5 Millman, Peter 9 TRU 37.87 2
 6 Johnston, Kyle 10 HANT 39.01 1
 7 Taul, Eric 10 39.46
 8 Hunter, Charlie 10 TRU 39.62 2
 9 Hoare, Colby 10 TRU 42.35
 
 Boys 11-12 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Getson, Mitch 12 KENT 30.10 1
 2 Morrison, Andrew 12 Unattached 31.71 2
 3 Reid, Guillaume 12 Unattached 32.09 1
 4 Matheson, Jordan 12 HANT 32.38 2
 5 Dobbie, Matthew 12 HRM 33.71 2
 6 Lannan, Robert 11 PWIL 34.39 1
 7 Morrison, David 12 Unattached 34.61 1
 8 Gnemmi, Michael 12 HANT 37.34 1
 
 Boys 13-14 200 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals H# Points
 =========================================================================================
 1 Tynes, David 14 DART 26.94 1
 2 Plant, Eric 14 DART 27.45
 3 Moores, Jack 14 Unattached 28.56 2
 4 Higgins, Connor 14 TRU 29.14 1
 5 Beals, Fredelle 14 DART 29.59 1
 6 Beals, Cordelle 14 DART 29.89 1
 7 Reid, Clifford 14 Unattached 30.31 2
 8 Crouse, Timothy 14 TRU 30.85 2
 9 Sumarah, Brandon 14 HRM 31.59 1
 
 Boys 9-10 400 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 D'Eon, Gregory 10 DART 1:18.48
 2 Urbancic, Gabon 10 PWIL 1:23.26
 3 Hunter, Charlie 10 TRU 1:30.13
 4 Carey, Dylan 10 HANT 1:31.69
 5 D'Eon, Jason 10 DART 1:31.99
 6 Hoare, Colby 10 TRU 1:38.49
 7 Gordon, Marshall 10 HANT 1:42.90
 8 Pederson, Danaan 10 HANT 1:43.90
 
 Boys 11-12 400 Meter Dash
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Reid, Guillame 12 Unattached 1:15.97
 2 Ferguson, John 12 PWIL 1:19.99
 3 Ferguson, Arthur 12 PWIL 1:28.75
 4 Kelly, Chris 12 HANT 1:32.32            
 
 Boys 11-12 800 Meter Run
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Ferguson, John 12 PWIL 2:53.40
 2 Slaunwhite, Connor 12 SACK 2:55.40
 3 Ferguson, Arthur 12 PWIL 3:18.70
 
 Boys 13-14 800 Meter Run
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Little, Nathan 14 TRU 2:34.20
 2 Wisemen, Alex 13 TRU 2:38.20
 3 Hunter, Sandy 14 TRU 2:38.40
 4 Reid, Clifford 14 Unattached 2:40.70
 
 Boys 13-14 1600 Meter Run
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Little, Nathan 14 TRU 5:53.13
 2 Crouse, Timothy 14 TRU 5:53.92
 3 Wisemen, Alex 13 TRU 6:07.99
 4 Hunter, Sandy 14 TRU 6:09.62
 5 Horne, Kyle 13 TRU 6:45.59
 
 Boys 9-10 100 Sprint Medley
 =========================================================================================
 Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Hantsport 'A' 1:09.72
 2 Truro 'A' 1:16.68

 Girls 9-10 100 Sprint Medley
 =========================================================================================
 Team Finals Points
 =========================================================================================
 Hantsport 'A' 1:26.09

 Boys 11-12 100 Sprint Medley
 =========================================================================================
 Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Port Williams 'A' 1:05.87
 2 Hantsport 'A' 1:07.69
 
 Girls 11-12 100 Sprint Medley
 =========================================================================================
 Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Hantsport 'A' 1:06.88
 2 Bridgewater 'A' 1:13.63

 Boys 13-14 100 Sprint Medley
 =========================================================================================
 Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 HRM 'A' 55.06
 2 Truro 'A' 59.81
 3 Hantsport 'A' 1:00.57

 Boys 9-10 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Carey, Dylan 10 HANT 1.79m
 2 Pederson, Danaan 10 HANT 1.75m
 3 Woodmen, Keating 10 HANT 1.63m
 4 D'Eon, Jason 10 DART 1.26m
 
 Boys 11-12 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Wright, Edward 12 TRU 1.84m
 2 Kelly, Chris 12 HANT 1.75m
 3 Wright, Shawn 11 TRU 1.71m
 4 Gnemmi, Michael 12 HANT 1.68m
 5 Pitts, Wesley 12 HANT 1.50m
 
 Boys 13-14 Long Jump
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Tynes, David 14 DART 2.29m
 2 Beals, Cordelle 14 DART 2.24m
 2 Reid, Clifford 14 Unattached 2.24m
 4 Plant, Eric 14 DART 2.23m
 5 Little, Nathan 14 TRU 2.18m
 6 Beals, Fredelle 14 DART 2.11m
 7 Matheson, Adam 14 HANT 2.03m
 8 Moores, Jack 14 Unattached 2.02m
 9 Horne, Kyle 13 TRU 1.96m
 10 Crouse, Timothy 14 TRU 1.94m
 11 Spencer, Kyle 14 HANT 1.87m
 12 Pye, Trevor 14 HANT 1.66m
 
 Boys 9-10 Shot Put
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 MacLeod, Allan 10 KENT 35.23m
 2 Pederson, Danaan 10 HANT 29.94m
 3 Such, Eric 10 HANT 28.44m
 4 Hoare, Colby 10 TRU 21.43m
 5 Little, Thomas 10 TRU 21.28m
 6 D'Eon, Gregory 10 DART 17.34m
 
 Boys 11-12 Shot Put
 =========================================================================================
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Getson, Mitch 12 KENT 37.84m
 2 Seyforth, Jacob 12 BR 36.77m
 3 Sanders, Bradley 12 NG 35.28m
 4 Wright, Shawn 12 TRU 32.30m
 5 Morrison, Dave 12 TRU 30.37m
 6 Reid, Guillaume 12 Unattached 29.79m
 7 Wright, Edward 12 TRU 26.06m
 
 Boys 13-14 Shot Put
 =========================================================================================
                
 Name Age Team Finals Points
 =========================================================================================
 1 Plant, Eric 14 DART 50.90m
 2 Higgins, Connor 14 TRU 42.97m
 3 Zinck, Jeremy 14 HANT 41.78m
 4 Horne, Kyle 13 TRU 38.48m
 5 Matheson, Adam 14 HANT 36.85m
 6 Tynes, David 14 DART 35.35m
 7 Hickey, Joshua 14 DART 34.87m


YouTube

Registration

Trackie Registration

Click on the runners