Chebucto Twilight Meet

Licensed to Chebucto Track & Field Team
                                       Hy-Tek's Meet Manager 6/22/2004 10:42 PM
                      Chebucto Twilight Meet - 6/22/2004                      
                         Met Field, Lower Sackville NS                        
                                    Results                                   
 
Event 1  Men 100 Meter Dash WIND 0.0
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Koenig, Jeremy               CHEB                     11.10    20 
  2 Foote, Mason                 AVRC                     11.69    17 
  3 Archibald, Andrew            CHEB                     12.25    16 
  4 Henshaw, Kyle                EAST                     12.42    15 
  5 Edwards, Nick                Unattached               12.44    14 
  6 McBean, Paul                 EAST                     12.66    13 
  7 O'Neill, Kevin               Unattached               12.85    12 
 
Event 2  Women 100 Meter Dash WIND -0.15
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLeod, Janet               Unattached               13.33    20 
  2 Wood, Emily                  CHEB                     13.43    17 
  3 Morse, Katrina               AVRC                     13.77    16 
  4 Carter, Natasha              SWFT                     13.81    15 
  5 Dobrowolski, Sarah           SWFT                     14.10    14 
  6 Coady, Rebecca               EAST                     14.57    13 
  7 Henshaw, Nicole              EAST                     16.34    12 
 
Event 3  Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hennigar, Toby               SWFT                   2:03.21    20 
  2 Beazley, Peter               Unattached             2:07.47    17 
  3 Leroux, Adam                 CHEB                   2:07.95    16 
  4 Poirier, Blake               WAND                   2:09.53    15 
  5 McBean, Paul                 EAST                   2:20.19    14 
  6 Henshaw, Kyle                EAST                   2:21.94    13 
  7 Blakely, Tyler               South East Athle       2:22.41    12 
  8 Rogers, Colin                CHEB                   2:58.10    11 
  9 Slaunwhite, Connor           CHEB                   3:03.59     9 
 
Event 4  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacLean, Leanna              SWFT                   2:12.29    20 
  2 Mullins, Rosie               SWFT                   2:21.88    17 
  3 Coady, Rebecca               EAST                   2:27.34    16 
  4 Deveau, Sarah                CHEB                   2:45.56    15 
  5 Henshaw, Nicole              EAST                   3:04.95    14 
 
Event 5  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gorman, Jeff                 Unattached             8:56.49    20 
  2 Addison, Brent               CHEB                   9:00.20    17 
  3 Algar, Chris                 SWFT                   9:11.69    16 
  4 Stewart, James SEA    10:40.78    15
 -- McBride, Nick                SWFT                       DNF 
 
Event 6  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skoreyko, Stephanie          Unattached            10:45.00    20 
  2 Reddington, Sarah            EAST                  10:53.63    17 
  3 Hachey, Lyndsay              South East Athle      12:04.90    16 
 
                    Women - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Athletics East              72        2) Swift Athletics            66  
    3) Chebucto Athletics          32        4) Annapolis Valley Running   16  
    4) South East Athletics        16                                          
 
                     Men - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Chebucto Athletics          89        2) Athletics East             55  
    3) Swift Athletics             36        4) South East Athletics       27  
5) Annapolis Valley Running    17        6) Halifax Wanderers          15       

YouTube

Registration

Trackie Registration

Click on the runners