Atlantic Hershey Final

Atlantic Hershey Final
Dieppe
Jul 5, 2009


Girls 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lockard, Bailey           10 Unattached                8.21   2
  2 Maye, Payton              10 Unattached                8.27   2
  3 Williams, Jennifer        10 Unattached (              8.39   1
  4 Bushey, Lauryn            10 Unattached                8.41   1
  5 Chandra, Beth             10 Unattached (              8.71   2
  5 Cormier, Jessica          10 Unattached                8.71   2
  7 Mann, Madison             10 Unattached                8.72   2
  8 Curwin, Marley             9 Westmount El              9.12   1
  9 Paraskevopoulos, Angela    9 Westmount El              9.25   1
 10 Combrinck, Jesse           9 Immanuel Chr              9.38   1
 -- Malay, Paige               9 Unattached                  NT   1
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lockard, Bailey           10 Unattached               15.45   2
  2 Breneol, Taylor           10 Unattached               15.48   2
  3 Jackson, Holly            10 Westmount El             15.76   1
  4 Parlee, Catherine         10 Anna Malenfa             15.95   2
  5 Legere, Laura Beth        10 Yarmouth                 16.03   2
  6 Richard, Camille          10 Anna Malenfa             16.31   1
  7 Lawrence, Hannah           9 Westmount El             16.71   1
  8 Williams, Jennifer        10 Unattached (             16.83   2
  9 Curwin, Marley             9 Westmount El             16.89   1
 10 Atkinson, Sophie          10 Yarmouth                 16.94   1
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Belliveau, Madelyn        12 Unattached               13.79   2
  2 Blair, Kaylee             12 Yarmouth                 14.58   1
  3 Maclean, Megan            12 Unattached               14.72   1
  4 Williams, Roma            12 Unattached               14.86   2
  5 Kiely, Alexondra          12 Athlétisme S             14.97   1
  6 French, Danielle          12 Saint John T             15.08   2
  7 Ford, Lavinia             11 Unattached               15.33   2
  8 Phinney, Cathleen         12 Saint John T             15.39   2
  9 McDonald, Emma            12 Unattached               15.47   2
 10 Fader, Kristen            12 Unattached (             15.65   1
 11 Murphy, Mallory           11 New Maryland             15.71   2
 12 Doolan, Hannah            11 Unattached               15.88   1
 13 Snow, Mariah              12 William King             15.97   1
 14 Graham, Samantha          11 Unattached               16.45   1
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grant, Amy Lynn           14 Chaleur                  13.17   1
  2 Paulsen, Kylie            13 Fast Tracks              13.20   1
  3 McKay, Shawna             13 Athlétisme S             13.32   1
  4 Dayton, Madison           14 Athlétisme S             14.08   1
  5 Alexander, Diedre         13 Unattached               14.21   2
  6 Cullen, Macayla           14 Chebucto Ath             14.57   2
  7 Wynn, Reagan              14 Chebucto Ath             14.92   1
  8 Roode, Taylor             14 Chebucto Ath             14.97   1
  9 Pothier, Jessi            14 Chebucto Ath             15.12   2
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Breneol, Taylor           10 Unattached               33.33   2
  2 Hoellwarth, Emilee        10 Unattached               34.42   1
  3 Macdougall, Claire        10 Unattached               34.45   1
  4 Cormier, Julie            10 Anna Malenfa             35.06   2
  5 Lawrence, Hannah           9 Westmount El             35.30   1
  6 Davis, Robyn               9 Unattached               35.58   1
  7 Cormier, Hannah           10 Fredericton              35.83   2
  8 Gray, Lauren               9 Unattached               35.90   1
  9 Atkinson, Sophie          10 Yarmouth                 36.33   2
 10 Schriver, Sarah           10 Unattached               36.44   2
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Colpitts, Alyson          12 Fast Tracks              29.46   1
  2 Richards, Cassidy         12 Fast Tracks              30.11   1
  3 Belliveau, Madelyn        12 Unattached               30.65   2
  4 Maclean, Megan            12 Unattached               30.76   1
  5 Williams, Roma            12 Unattached               30.90   1
  6 French, Danielle          12 Saint John T             31.56   2
  7 Dunn, Taylor              12 Fredericton              32.49   2
  8 Doolan, Hannah            11 Unattached               33.71   1
  9 McDonald, Emma            12 Unattached               34.54   2
 10 Fader, Kristen            12 Unattached (             35.22   1
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grant, Amy Lynn           14 Chaleur                  27.59   1
  2 Carpenter, Gaia           14 Saint John T             28.22   1
  3 Paulsen, Kylie            13 Fast Tracks              28.52   1
  4 Wynn, Reagan              14 Chebucto Ath             28.68   1
  5 Dayton, Madison           14 Athlétisme S             29.42   1
  6 Morgan, Taylor            13 Unattached               30.41   2
  7 Alexander, Diedre         13 Unattached               30.71   2
  8 Roode, Taylor             14 Chebucto Ath             30.91   1
  9 Cullen, Macayla           14 Chebucto Ath             31.08   2
 10 Pothier, Jessi            14 Chebucto Ath             31.70   2
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cormier, Jessica          10 Unattached               76.19 
  2 Legere, Laura Beth        10 Yarmouth               1:20.00 
  3 Davis, Robyn               9 Unattached             1:20.86 
  4 Macdougall, Claire        10 Unattached             1:22.08 
  5 Hoellwarth, Emilee        10 Unattached             1:22.63 
  6 Jackson, Holly            10 Westmount El           1:24.19 
  7 Cormier, Hannah           10 Fredericton            1:25.22 
  8 Roberts, Selina           10 Ecole Mgr.-F           1:25.89 
  9 Richard, Camille          10 Anna Malenfa           1:30.31 
 10 Crawley, Jessica          10 Unattached             1:32.11 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Colpitts, Alyson          12 Fast Tracks              66.99 
  2 Pace, Kennedy             12 Dartmouth At             67.75 
  3 Blair, Kaylee             12 Yarmouth                 70.04 
  4 Richards, Cassidy         12 Fast Tracks              70.28 
  5 Claveau, Sarah            12 Carrefour de             70.77 
  6 Crawley, Rachel           12 Unattached               71.25 
  7 Phinney, Cathleen         12 Saint John T             74.14 
  8 Moar, Jenna               12 Dr. Losier M             74.75 
  9 Clark, Shannon            12 Fredericton              76.90 
 10 Edmonds, Emma             12 Westmount El             79.85 
 
Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Pace, Kennedy             12 Dartmouth At           2:34.80 
  2 Crawley, Rachel           12 Unattached             2:39.90 
  3 Kiely, Alexondra          12 Athlétisme S           2:40.30 
  4 Claveau, Sarah            12 Carrefour de           2:42.30 
  5 Edmonds, Emma             12 Westmount El           2:43.76 
  6 Dunn, Taylor              12 Fredericton            2:45.70 
  7 Moar, Jenna               12 Dr. Losier M           2:46.70 
  8 Amos, Mackenzie           12 Fast Tracks            2:47.50 
 
Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Macaulay, Leah            13 Fast Tracks            2:26.22 
  2 McKay, Shawna             13 Athlétisme S           2:33.13 
  3 McGrath, Clare            13 Florencevill           2:34.75 
  4 Mason, Kirsti             14 Yhz Track an           2:35.07 
  5 Macdonald, Maddy          13 Unattached (           2:36.51 
  6 Clarke, Laura             14 Fast Tracks            2:40.03 
  7 Leblanc, Monika           14 Athlétisme S           2:45.07 
 
Girls 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Macaulay, Leah            13 Fast Tracks            5:25.70 
  2 Daley, Katie              13 Unattached             5:42.00 
  3 Noble, Alexie             13 Fredericton            6:04.40 
  4 Macdonald, Maddy          13 Unattached (           6:08.30 
  5 Marcoux, Grace            14 Athlétisme S           6:18.40 
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Athlétisme Sud-est/South  'A'                         67.50 
     1) Kiely, Grace 10                 2) Roberts, Selina 10            
     3) Cormier, Jessica 10             4) Cormier, Julie 10             
  2 Fast Tracks  'A'                                      68.96 
     1) Davis, Robyn 9                  2) Cormier, Hannah 10            
     3) Schriver, Sarah 10              4)                               
  3 Westmount Elementary Scho  'A'                        69.12 
     1) Lawrence, Hannah 9              2) Paraskevopoulos, Angela 9     
     3) Curwin, Marley 9                4) Gray, Lauren 9                
  4 Unattached  'A'                                       70.67 
     1) Malay, Paige 9                  2) Jackson, Holly 10             
     3) Richard, Camille 10             4) Crawley, Jessica 10           
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Fast Tracks  'A'                                      58.24 
     1) Amos, Mackenzie 12              2) Kiely, Alexondra 12           
     3) Colpitts, Alyson 12             4) Richards, Cassidy 12          
  2 Unattached  'A'                                       61.33 
     1) Crawley, Rachel 12              2) Snow, Mariah 12               
     3) Belliveau, Madelyn 12           4) Edmonds, Emma 12              
  3 Fredericton Legion Track  'A'                         62.56 
     1) Dunn, Taylor 12                 2) Sheehan, Vivian 12            
     3) Clark, Shannon 12               4) Hopper, Rachel 11                             
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Fast Tracks  'A'                                      54.97 
     1) Robinson, Katie 14              2) Macaulay, Leah 13             
     3) Daley, Katie 13                 4) Paulsen, Kylie 13             
  2 Athlétisme Sud-est/South  'A'                         55.42 
     1) Dayton, Madison 14              2) Donaldson, Sidney 13          
     3) Leblanc, Monika 14              4) McKay, Shawna 13              
  3 Chebucto Athletics  'A'                               57.24 
     1) Roode, Taylor 14                2) Cullen, Macayla 14            
     3) Pothier, Jessi 14               4) Wynn, Reagan 14               
  4 Fredericton Legion Track  'A'                         58.13 
     1) Allen, Heather 13               2) Morgan, Taylor 13             
     3) Guitard, Gabrielle 14           4) Gunaseelan, Shoba 14          
 
Girls 9-10 Long Jump standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kiely, Grace              10 Athlétisme S             1.75m 
  2 Legere, Laura Beth        10 Yarmouth                 1.72m 
  2 Cormier, Jessica          10 Unattached               1.72m 
  4 Sarault, Courtney          9 Unattached               1.62m 
  4 Gray, Lauren               9 Unattached               1.62m 
  6 Cloutier, Marie-Pier       9 Saint John T             1.59m 
  7 Cormier, Julie            10 Anna Malenfa             1.58m 
  8 Curwin, Marley             9 Westmount El             1.54m 
  9 Cameron-Howe, Sophie      10 Fredericton              1.46m 
 10 Lawrence, Hannah           9 Westmount El             1.40m 
 11 Paraskevopoulos, Angela    9 Westmount El             1.34m 
 
Girls 11-12 Long Jump standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Leblanc, Victoria         12 Saint John T             1.86m 
  2 Sheehan, Vivian           12 Fredericton              1.81m 
  3 Henry, Alicia             11 Unattached               1.80m 
  4 Dewolfe, Peyton           12 Bluenose Ath             1.75m 
  5 Cormier, Gillian          11 Standing Lon             1.74m 
  6 Doak, Rikki               11 Fast Tracks              1.71m 
  7 Graham, Samantha          11 Unattached               1.70m 
  8 Belliveau, Madelyn        12 Unattached               1.63m 
  9 Hopper, Victoria          11 Yarmouth                 1.53m 
 10 Doolan, Hannah            11 Unattached               1.40m 
 11 Snow, Mariah              12 William King             1.34m 
 
Girls 13-14 Long Jump standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alexander, Diedre         13 Unattached               2.16m 
  2 Chan, Nicole              14 Unattached               2.09m 
  3 Carr, Emily               13 Saint John T             2.01m 
  4 Cullen, Macayla           14 Chebucto Ath             1.93m 
  5 Donaldson, Sidney         13 Athlétisme S             1.88m 
  6 Pothier, Jessi            14 Chebucto Ath             1.87m 
 
Girls 9-10 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sardana, Simran           10 Saint John T            28.80m 
  2 Schriver, Sarah           10 Unattached              24.82m 
  3 Atkinson, Sophie          10 Yarmouth                24.05m 
  4 Lockard, Bailey           10 Unattached              21.81m 
  5 Bushey, Lauryn            10 Unattached              21.14m 
  6 Brown, Samantha           10 Unattached              19.55m 
 
Girls 11-12 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Fader, Kristen            12 Unattached (            34.39m 
  2 McDonald, Emma            12 Unattached              29.41m 
  3 Cosman, Riley             11 Unattached              28.01m 
  4 Nicholas, Chantel         11 Unattached              25.21m 
  5 Leblanc, Megan            11 Park Street             23.88m 
  6 Nickerson, Christina      12 Unattached (            23.41m 
  7 Dewolfe, Peyton           12 Bluenose Ath            22.70m 
 -- Allen, Melanie            11 Hampton Elem                ND 
 
Girls 13-14 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bundy, Johnaya            13 Central Spry            50.09m 
  2 Mason, Kirsti             14 Yhz Track an            41.48m 
  3 Noble, Alexie             13 Fredericton             26.65m 
  4 Allen, Heather            13 Fredericton             26.00m 
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Watters, Ian              10 Unattached                8.12   1
  2 Sheppard, Thomas           9 Fredericton               8.14   2
  3 Brun, Sebastien G.        10 Unattached                8.38   2
  4 Fader, Jack               10 Unattached (              8.45   1
  5 Smith, Seamus             10 Fast Tracks               8.46   1
  6 Wohlmuth, Edmund           9 Launchers At              8.68   1
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hoyt, Peyton              10 Unattached               15.43   1
  2 Farmer, Adam              10 Unattached               15.62   1
  3 Blanchard, Connor         10 Unattached               15.66   2
  4 Watters, Ian              10 Unattached               15.83   1
  5 Hossain, Faisal           10 Saint John T             15.85   1
  6 Byrne, Matthew            10 Unattached               16.22   2
  7 Dillon, Alex              10 Unattached               16.51   2
  8 Fader, Jack               10 Unattached (             16.94   1
  9 Wohlmuth, Edmund           9 Launchers At             17.06   1
 10 Ford, Asa                  9 Unattached               17.77   2
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cormier, Anthony          12 Saint John T             13.51   1
  2 Alston, Alec              12 Saint John T             13.61   1
  3 Noonan, Jed               12 Price Edward             13.73   1
  4 Cameron, Samuel           12 George St. M             14.43   1
  5 Corey, Brendan            12 Fast Tracks              14.73   1
  6 Clark, Isaac              11 Hampton Elem             15.00   1
  7 Berry, Bradley            12 Unattached               16.45   2
  8 Veinot, Keevan            11 Launchers At             16.78   2
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Guest, Alex               14 Unattached               11.87   1
  2 Williams, Greg            14 Chebucto Ath             12.52   1
  3 Melong, Joseph            14 Unattached               12.88   1
  4 Richard, Mitchell         14 Unattached               13.11   2
  5 Fowler, Ben               13 Saint John T             13.26   2
  6 Horton, Trey              14 Chaleur                  13.38   1
  7 Michaud, Alexis           14 Unattached               13.74   2
  8 Murphy, Blake             14 George St. M             13.86   1
  9 Conrad, Kyle              13 Central Spry             14.31   1
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stevens, Ben              10 Westmount El             31.55   1
  2 Healey, Cole               9 Saint John T             31.92   1
  3 Hoyt, Peyton              10 Unattached               32.83   2
  4 Singleton, Joshua         10 Unattached (             33.20   2
  5 Brown, Sebastian          10 Unattached               33.36   1
  6 Farmer, Adam              10 Unattached               34.26   1
  7 Ball, Peter               10 Fast Tracks              34.33   1
  8 McMillin, Shamus          10 Ecole Rockin             36.90   2
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cormier, Anthony          12 Saint John T             28.25   1
  2 Noonan, Jed               12 Price Edward             28.39   1
  3 Berkshire, Jack           11 Fast Tracks              29.48   1
  4 Alston, Alec              12 Saint John T             29.83   1
  5 Cameron, Samuel           12 George St. M             31.10   2
  6 Grimshaw-Surette, Hudson  11 Yarmouth                 31.87   1
  7 Watson, Samuel            11 Unattached               32.35   2
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Guest, Alex               14 Unattached               25.46   1
  2 Melong, Joseph            14 Unattached               26.35   1
  3 Williams, Greg            14 Chebucto Ath             26.53   1
  4 Richard, Mitchell         14 Unattached               27.13   1
  5 Horton, Trey              14 Chaleur                  27.22   1
  6 Richard, Nicolas          14 Carrefour de             27.79   2
  7 McLaughlin, Matthew       13 Fast Tracks              27.85   2
  8 Conrad, Kyle              13 Central Spry             29.17   2
  9 White, Ryan               13 Saint John T             32.44   1
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Stevens, Ben              10 Westmount El             73.37 
  2 Brown, Colin              10 Unattached               75.60 
  3 Ball, Peter               10 Fast Tracks              76.93 
  4 Healey, Cole               9 Saint John T             78.86 
  5 Brown, Sebastian          10 Unattached             1:22.08 
  6 McMillin, Shamus          10 Ecole Rockin           1:30.59 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Berkshire, Jack           11 Fast Tracks              67.82 
  2 Waugh, Charles            12 Fast Tracks              69.70 
  3 Corey, Brendan            12 Fast Tracks              70.42 
  4 Leblanc, Andrew           11 Fast Tracks              71.67 
  5 Appleby, Luke             11 Fast Tracks              72.38 
  6 Annear, Jesse             11 Price Edward             73.09 
  7 Casey, Dallas             12 Saint John T             74.00 
  8 Grimshaw-Surette, Hudson  11 Yarmouth                 74.15 
 
Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Leblanc, Andrew           11 Fast Tracks            2:37.20 
  2 Wallace, Mark             12 Nashwaaksis            2:37.30 
  3 Waugh, Charles            12 Fast Tracks            2:38.80 
  4 Annear, Jesse             11 Price Edward           2:43.30 
  5 Johnston, Daniel          12 Unattached             2:44.60 
  6 Coombes, Gabriel          12 Athlétisme S           2:44.90 
  7 Flanagan, Brogan          12 Perth-Andove           3:02.90 
 
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 MacMackin, Nick           14 Saint John T           2:08.10 
  2 Ball, Jack                13 Fast Tracks            2:21.32 
  3 Dumouchel, Pierre         13 Saint John T           2:23.26 
  4 McCullough, Isaiah        14 Unattached             2:23.35 
  5 Cunningham, Marshall      14 Unattached             2:27.24 
  6 McAllister, Alex          14 Fast Tracks            2:30.72 
 
Boys 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tate, Mike                14 Antigonish T           4:41.60 
  2 Ball, Jack                13 Fast Tracks            5:12.20 
  3 McCullough, Isaiah        14 Unattached             5:15.00 
  4 Cunningham, Marshall      14 Unattached             5:17.60 
  5 Dumouchel, Pierre         13 Saint John T           5:21.50 
  6 Shanks, Joshua            13 Saint John T           5:21.90 
  7 Burrows, Reid             14 Saint John T           5:23.80 
  8 McAllister, Alex          14 Fast Tracks            5:25.10 
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       57.23 
     1) Cormier, Anthony 12             2) Berkshire, Jack 11            
     3) Leblanc, Andrew 11              4) Alston, Alec 12               
  2 Fredericton Legion Track  'A'                         60.83 
     1) Cameron, Samuel 12              2) Wallace, Mark 12              
     3) Corey, Brendan 12               4) Waugh, Charles 12             
  3 Saint John Track  'A'                                 65.17 
     1) Casey, Dallas 12                2) Johnston, Daniel 12           
     3) Leblanc, Justin 12              4) Duffy, Nick 12                
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Fast Tracks  'A'                                      55.44 
     1) McAllister, Alex 14             2) Ball, Jack 13                 
     3) McLaughlin, Matthew 13          4)                               
  2 Saint John Track  'A'                                 62.92 
     1) Peabody, Zachary 13             2) Sullivan, Matthew 13          
     3) White, Ryan 13                  4) Fowler, Ben 13                
 
Boys 9-10 Long Jump standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Blanchard, Connor         10 Unattached               1.86m 
  2 Brown, Sebastian          10 Unattached               1.83m 
  3 Ashe, Thomas               9 Anna Malenfa             1.78m 
  4 Smith, Seamus             10 Fast Tracks              1.74m 
  5 Brun, Sebastien G.        10 Unattached               1.72m 
  6 Nickerson, Carter         10 Unattached (             1.58m 
  7 King, Spencer             10 Saint John T             1.57m 
  8 Dillon, Alex              10 Unattached               1.44m 
 
Boys 11-12 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 White, Brayden            12 Unattached (             2.22m 
  2 Alston, Alec              12 Saint John T             2.04m 
  2 Cormier, Anthony          12 Saint John T             2.04m 
  4 Watson, Samuel            11 Unattached               1.88m 
  5 Chandra, Danny            12 Unattached (             1.78m 
  6 Veinot, Keevan            11 Launchers At             1.77m 
 -- Combrinck, Samuel         12 Immanuel Chr                ND 
 -- Cormier, Gillian          11 Standing Lon                ND 
 -- Bacso, Nicholas           11 Anna Malenfa                ND 
 
Boys 13-14 Long Jump standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Michaud, Alexis           14 Unattached               2.39m 
  2 Fowler, Ben               13 Saint John T             2.28m 
  3 Richard, Nicolas          14 Carrefour de             2.15m 
  4 Murphy, Blake             14 George St. M             2.04m 
  5 Sullivan, Matthew         13 Saint John T             1.86m 
 -- Combrinck, Isak           14 Immanuel Chr                ND 
 -- Conrad, Kyle              13 Central Spry                ND 
 
Boys 9-10 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Curtis, Brett             10 Harvey Eleme            35.29m 
  2 Walker, Joel               9 Unattached              32.45m 
  3 Stevens, Ben              10 Westmount El            31.93m 
  4 Hoyt, Peyton              10 Unattached              30.77m 
  5 Farmer, Adam              10 Unattached              30.43m 
  6 Fader, Jack               10 Unattached (            27.35m 
  7 Goguen, Drew              10 Unattached              27.23m 
  8 Nickerson, Carter         10 Unattached (            23.85m 
  9 Welling, Benjamin         10 Shediac Cape            19.35m 
 
Boys 11-12 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williamson, Ben           11 Unattached              39.17m 
  2 Berry, Bradley            12 Unattached              37.14m 
  3 White, Brayden            12 Unattached (            36.69m 
  4 Veinot, Keevan            11 Launchers At            28.49m 
  5 Banic, Stanko             11 Unattached              28.05m 
  6 Grimshaw-Surette, Hudson  11 Yarmouth                23.96m 
 -- Sardana, Shivam           12 Saint John T                ND 
 -- Combrinck, Samuel         12 Immanuel Chr                ND 
 -- Johnston, Daniel          12 Unattached                  ND 
 
Boys 13-14 Ball Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Richard, Mitchell         14 Unattached              57.65m 
  2 Melong, Joseph            14 Unattached              55.80m 
  3 Murphy, Blake             14 George St. M            54.56m 
  4 Michaud, Alexis           14 Unattached              50.41m 
  5 Peabody, Zachary          13 Saint John T            29.29m 
 -- Shanks, Joshua            13 Saint John T                ND 
 -- Long, Charles-Olivier     14 Athlétisme S                ND 

 



 

YouTube

Registration

Trackie Registration

Click on the runners